врати се на Слободен Печат

Пребарај некролози

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ

до саканата братучетка

СНЕЖАНА РАДЕСКА

Од Димитар и Светлана Јосифовски со фамилијата

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ

СНЕЖАНА РАДЕСКА

Горда сум што те имав мајко,вечно ќе живееш во моето срце.Тие што се сакани никогаш не умираат.

Од Драгана

НА НАШИОТ

ПЕТАР ВЕСОВ-ПЕКО

Заедно растевме, се дружевме, сакавме. Не се збогуваме, не се простуваме. Те испраќаме на пат. Секогаш ќе бидеш дел од нас. Твојата мила насмевка, твоите топли очи ќе ни го осветлуваат патот, каде повторно еден ден ќе се сретнеме.

Останаа уште многу дружби не одржани, уште многу зборови недоречени.

Добар ти пат другар наш, добар ти пат, наш Пеко. Длабоко сочувство до семејството.

Од другарите: Мики, Сале, Штрк, Рашо, Жаре, Брко, Пеце, Злате уи кумот Црни-Зоче.

ЖАЛНА ВЕСТ

Со голема тага известуваме дека на ден 17.12.2021  почина нашиот сакан и почитуван сопруг, татко, свекор и дедо

прим д-р ВЛАДИМИР ЈЕКИЌ

Погребот ќе се изврши во недела, 19.12.2021 во 13 часот на Градските гробишта Бутел, Скопје.

Тато, засекогаш ќе останеш во нашите најубави сеќавања.

Сопругата Жана, синот Горан, снаата Марија и внуците Андреа и Ненад

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ

ВЛАДИМИР ЈЕКИЌ

Нека ти е светол патот до спокојната вечност

Жане

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ

 на нашиот

КОЉО МАРКОВСКИ

Со почит и љубов ќе се сеќаваме на тебе

сестрата Восре со фамилијата

 

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ

на нашиот дедо

СПИРО МИТРЕВСКИ

Почивај во мир дедо

Внуците Неда, Перо, Спире, Филип, Стефан, Тања, Ангела и Ангела

ЖАЛНА ВЕСТ

Со голема болка и тага во душата им соопштуваме на сите роднини и пријатели дека на ден 13.12.2021  година почина нашиот татко и дедо

ХАРАЛАМПИЕ ГАЛЕВ

Погребот е извршен на ден 15.12.2021година.

Од ќерката Валентина, внуката Мартина и зетот Гоце Видески

 

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ

КАТИЦА ДИМИТРИЕВСКА

Велат дека се има свое време. Време за радост, време за тага и време за разделби.

Ти се раздели со Нас во едно тешко време-болно време што бевме спречени да се дружиме, ама радоста што те имавме и со твојот  ведар дух не развеселуваше не се заборава.

Ти благодариме од се срце што беше една од Нас.

Ана, Дара, Савка, Жана, Зорица,Жане, Јоана

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ

На нашата најмила сестра и тета

МИТАЛКОВА МАРИЈА

Од сестрата Веса и внуките Мита, Мира и Дана со семејствата